Spordimassaaž on sügavam ja aktiivsem, kui klassikaline massaaž ning lähtutakse treeningprotsessist – selle eesmärkidest. Tavalise üldmassaaži asemel koondatakse tähelepanu just konkreetse spordialaga seotud probleemsetele piirkondadele, kus töötlus ja venitused vajalikud on. Sobilik eelkõige sportlastele treeningprotsessi täiendamiseks ja tulemuse maksimeerimiseks. Häid tulemusi annab kinesioteipimise kasutamine.
Enamus sportlasi kombib täna piire, kuidas üha efektiivsemalt treenida ja rohkem saavutada. Kuigi kohati tundub, et inimvõimete lagi on käes, leidub ikka keegi, kes lati kõrgemale tõstab. Sellise meeletu võidujooksu juures on massaaži osa muutunud iga aastaga üha olulisemaks, üheks võtmeteguriks.
SpordimassaažI tuleks suhtuda kui treeningusüsteemi ühte koostisossa. Ta on osa sportlikust ettevalmistusest, mis toetab treenijat nii füüsiliselt kui ka vaimselt.
Korralik taastumine võistlustest ning treeningutest aitab vältida vigastusi ning valmistab ette uuteks pingutusteks. Regulaarne lihaste hooldus aitab hoida neid parimas töövõimes maksimeerides saavutatavat tulemust nii trennis kui võistlustel:
- vähendab vigastuste ohtu
- suurendab liigutuste amplituudi ja lihaste paindlikkust
- parandab lihaste varustamist toitainete ja hapnikuga läbi parandatud verevarustuse
- parandab metaboolsete laguainete ärajuhtimist lihastest pingutuse ajal
Tegeleme peamiselt taastava massaaziga. Head abi on saadud ka vigastuste ja spasmide puhul. Aktiivselt kasutame kinesioteipimist.
Seansi pikkuseks on soovitalt 1-2 tundi sõltuvalt massaaži ulatusest ja eesmärgist.
Värsked kommentaarid