SÜVAKOEMASSAAŽ

Antud massaaž sobib suurepäraselt krooniliste valude ja pinge vähendamiseks kaelas, õlas, seljas, puusas, põlves, jalas jne. Enamus liigeseprobleeme tulenevad eelkõige pinges lihastest. Seda massaaži kasutatakse ka selliste spetsiifiliste krooniliste valude, nagu karpaalkanali sündroom, tennisisti küünarnukk, „külmunud õlg“, alaselja radikuliit, fibromüalgia jpm. puhul. Süvakoemassaaž aitab taastuda vigastustest ja operatsioonidest, kuid on abiks ka vigastuste ennetamisel.

Süvakoemassaaz tähendab keha struktuurse tasakaalu ja terviklikkuse taastamist keha süvakihtides asuvate lihaste kroonilise pinge eemaldamise teel. Seeläbi leevenduvad rühi- ja liikumishäireid, mis on sageli valu ja vigastuste tegelikeks põhjustajateks. Oluline on mõista keha ülesehitust ning suuta määrata, kus on probleemi tegelik põhjustaja ja mis on vaid tagajärg.

Erinevate lihasliinide kaudu on inimese kehas kõik omavahel seotud. Kui lihased on keha mingis osas pinges, siis põhjustab see tavaliselt valu mujal või suurendab nendes piirkondades vigastuse ohtu. Nii näiteks on enamuse alaselja valude puhul vajalik puusa- või reielihaste töötlus/venitamine. Kaelavalude korral tuleks aga võtta töötluse alla kogu selg ja reie tagalihased või isegi jalatalla lihased. .

Süvakoemassaaž nagu nimigi ütleb käsitleb lihaseid ja probleeme sügavuti. See aga ei tähenda veel, et tegemist on tugeva või valusa massaažiga. Pigem on massaaži tempo rahulik ja võtted kontrollitud. Oluline on koostöö patsiendi ja terapeudi vahel ning õige hingamine, et tagada maksimaalne tulemus vähima vaeva ja valuga. Antud massaažil on ka psühhosomaatiline mõju andes tugeva lõõgastuse.