Massaaži pole vaja?
Elu on õpetanud, et inimesed kipuvad asju keeruliseks ajama. Sellest kõik probleemid tulenevadki. Tahetakse rohkem, kui aeg raha ja olukord võimaldavad. Ühel hetkel on “sein” ees ja edasi minna võimatu. Tugevamad teevad vastavad järeldused ja muudavad suunda. Nõrgemad jäävadki seina najale nutma ja hääbuvad. Sellised muutused toimuvad 40-50 aastaselt. Mõnedele tänapäeval ka juba 30-selt. Kõik algab ikkagi kahe kõrva vahelt – mõtlemisest.
Meie teraapiad aitava “sõlmi” lahti harutada ning “masina” jällegi õigele lainele häälestada. Massaažid teevad seda mõjudes väljast sissepoole ning Shiatsu vastupidi, seest väljapoole.
Sobiva massööri leidmine on sama keeruline kui sobiva elukoha, auto, hambaarsti või miks mitte – elukaaslase – leidmine, sest peagi selgub, et ei piisa ainult vastavatest oskustest, vaid vaja on ka “head keemiat” ehk lihtsalt inimestevahelist sobivust ja usaldust. Massaaž on delikaatne suhe kliendi ja terapeudi vahel, kus klient eeldab saavutada nii füüsilist kui psüühilist rahulolu lootes, et mõistetakse tema keha vajadusi, ei tehta asjatult haiget ning lahendatakse hoolivalt ja kindlakäeliselt tekkinud probleemid.
Julgeme jah arvata, et inimesed kasutavad massaaži liiga vähe ja tegelikult ei osata massaaži kasulikkust veel hinnata. Oma autot, kodu ja garderoobi hooldatakse põhjalikult, kuid enese eest hoolitsemine piirdub hambaarsti ja ilusalongiga. Tublimad käivad ka kiir-sportimas. Paljudel on massööri juures käik piirdunud vaid ühe korraga. Põhjuseks enamalt jaolt nõrk tulemus. Esimese korra järgi teeb inimese otsustuse massaaži kohta pikaks ajaks oma elus – võib-olla ei lähegi enam proovima. Esimene kord satutakse massaaži sageli sanatooriumis. Sealne “konveiermeetod” ei võimalda aga enamatel juhtudel saada täielikku pilti massaaži võimalustest, ei erguta inimest enam niipea uuesti proovima.
Teine põhjus, miks massaaži teist korda ei minda, on see, et esimene kogemus oli kehv – sattus kas liiga tugevate või liiga nõrkade võtetega massöör. Kahjuks kõik tegijad ei oska ennast kliendi vajadustele adopteerida ning töötavad vaid “kindla programmiga”.
Massaaž on inimkehale sama vajalik, kui õige toit, küllaldane magamine ja sobiv liikumine. Ükskõik, kui heade eluviisidega sa ka pole, ei suuda sa kõiki oma lihaseid ise taastada ja venitada. Pingeline elu ainult suurendab seda vajadust. Massaaž on Sinu passiivseks trenniks, kus massöör teeb põhjaliku hoolduse Sinu lihastele Sinu eest. Keha mehaanika täishooldus võimaldab uuesti vallandada blokeerunud energiad, taastada lihased ning saada mõnus lõõgastus kauba peale.
Värsked kommentaarid