Kuidas massaazist parim võtta?
by Valdo | 11. dets. 2011 | Massaaz |
- Ära söö 3-6 tundi enne massaazi rasket einet ega tarvita alkoholi.
- Mine kohale aegasasti enne kokkulepitud aega. See annab sulle võimaluse kohaneda ja rahuneda, käia tualetis. Kui jõuad vaid mõni minut enne, siis võid kaotada mõne minuti oma massaazi ajast. Või kui oled kiirustanud, siis läheb kauem aega lõdvestumisega.
- Sooje lihaseid on kergem masseerida. Kui on võimalus, siis kasuta enne massaazi sauna või käi kuuma dushi all. See soojendab lihaseid ning teeb masseerimise ja tulemuse saavutamise kergemaks. Ka peale liikumistreeningut sobib seetõttu massaazi teha.
- Vali sobiv riietus. Riietuse valikust sõltub massaazi tulemus. Riietu vastavalt massaazi tüübile ja võimalikult mugavalt. Idamaistes massaazides on soovitavad mugavad venivad naturaalsest kiust riided. Klassikalise ja spordimassaazi puhul jäävad jalga vaid aluspüksid. Viimased võiksid olla pigem napi kujuga, mis lubab terapeudil saada ligi võimalikult paljudele lihastele ning arvestada tuleks võimalusega, et neile satub veidi massaaziõli. Soovi korral on võimalik kasutada spetsiaalseid massaazibikiine või olla alasti, sind kaetakse korralikult rätikutega.
- Kontrolli, et käed-jalad oleksid puhtad ning võta võimalusel ära kõik sõrmused ja võrud. Paljudes kohtades ei toimu käte- ja jalalabade massaazi. Herz-Massaazis peetakse neid kehaosi väga olulisteks. Käte-jalgade töötlemisest on inimesele väga palju kasu.
- Kinnita oma juuksed, kui need varjavad kaela, juuksekummi või –klõpsuga pealaele.
- Ole vastuvõtlik ja usaldav. Naudi saadavat uut kogemust. Jälgi oma kehas toimuvat, püüa maksimaalselt lõdvestuda ning usalda terapeudi professionaalsust.
- Suhtle, anna infot ja tagasisidet. Enne seanssi räägi oma probleemidest ja soovidest. Massaazi ajal informeeri koheselt igasugusest ebamugavusest, olgu see siis seotud massaazi või millegi muuga – ruumi temperatuuri, muusika, valguse, lõhnade vms. Anna julgelt tagasisidet vajutuse tugevuse, liigutuste kiiruse, õli kasutamise, erinevate võtete jm. kohta. Hea koostöö võimaldab muuta massaazi just selliseks, nagu sa soovid.
- Ära karda välja tuua oma kartusesi , arvamusi, küsimusi. Õiget ja valet pole olemas nagu pole olemas ka rumalaid küsimusi. Avameelne diskussioon aitab paremini leida lahendusi ning kõrvaldada probleeme.
- Kas massaazi ajal vestelda, sõltub sinust. Mõned kliendid soovivad seda teha, mõned eelistavad vaikida. Terapeut jälgib sinu soovi. On hea, kui saad end tühjaks rääkida, kuid on ka hea kui tühjendad oma pea mõtetest, lülitud välja. Mine kaasa muusika ja massaazi rütmiga ning lõõgastu.
- Sügav väljahingamine aitab lõdvestuda. Mõned inimesed teinekord katkestavad hingamise, kui tekib ärevus või kui masseeritakse tundlikku piirkonda. Tööta massööriga kaasa hingates seda sügavamalt välja, mida tundlikum piirkond. Usalda teda ja tea, et praktiliselt puudub võimalus, et viga saad – sinu keha on väga tugev ja lõdvestunult ka ülielastne.
- Lihaste pinguldamine või kõdikartus töötab massaazile vastu ning teeb selle rohkem valulikuks. Ära häbene öelda massöörile, kui ei suuda lõdvestuda või kuskilt on kõdi. Tavaliselt aitab massaazitehnika või –tugevuse vahetamine. Põlveümbruse kõdi on väga levinud nähtus ning tuleneb liiga pinges reielihastest.
- Kui miski ei klapi massaazi ajal või tundub sobimatu, siis on sul alati õigus protsess peatada. Sul on ka õigus seanss katkestada.
- Peale massaazi joo rohkesti vett, ära torma ning ära külmeta. Planeeri oma päev nii, et peale massaazis käimist saaksid pigem puhata ning lõõgastuda. Hoia, et kehapind ei jahtuks ning käed-jalad oleksid meeldivalt soojas.
- Massaazi õli ei tasu maha pesta täieliku imendumiseni. Herz-massaaz kasutab ravivat õli, mis töötab sinu naha ja lihastega veel tükk aega pärast seansil käimist.
- Massaazi mõju suureneb aja jooksul eksponentsiaalselt. Mida rohkem käid, seda paremini ennast tunned ja seda rohkem ning kergemini reageerib keha järgmistele seanssidele.
- c�eu�’ x!( teatavat tüüpi tasakaalutus, mis võib eelkõige olla tingitud inimese ületöötamisest. Jah, tõepoolest – ikka seesama üks ja lihtne diagnoos, kuid õiged asjad ei saagi olla keerulised. Tänapäeval tahetakse kõike asju korraga teha ning ühel hetkel organism ei pea sellele lihtsalt enam vastu. Jaapanlastel on selle kohta väljend: „sul ei saa olla sada kätt“. Ehk üks ravimeetod on lihtsalt puhkus.
- Loomulikult on teema seotud siiski ka vanusega. Mida vanem inimene, seda rahulikumalt ta võiks oma igapäevategemistesse suhtuda. Töid võiks jätta teha oma lastele ja alluvatele – pole mõtet enam püüda sama palju korda saata, kui 25 aastasena. Samuti on üheks soodustajaks naistel menopausi aeg.
- Probleemi jõuga lahendada ei saa – õlaliigese jõuline painutamine või tugev massaaþ põletikulistele lihastele pole lubatud. Külmunud õlale aitab mõõdukas massaaþ koos õlaliigese manipulatsiooniga.
- Mõlemale probleemile on aga asendamatu shiatsu teraapia, mis suudab otseselt puudutada haiguse põhjustajaid – stressist ja ülapingest tekkinud energiakanalite blokeerumist ülaseljas abaluude vahel. Abaluude taga ristuvad mitmed meridiaanid, mis peegeldavad inimese igapäevategemisi, on seotud igapäevatööga ja ka hormonaalse tasakaaluga. Shiatsu diagnoos suudab tuvastada meridiaani (organi), mis on probleemi „süüdlaseks“ tõmmates endaga kaasa ka teised tasakaalutused nii seljal, kätel kui ka jalgadel.
- Kindlasti aitab kaasa patsiendi teadvustumine tegelikust probleemist ning usalduslik koostöö terapeudiga.
Värsked kommentaarid