SHIATSU IN ESTONIA

YASUTAKA HANAMURA

SHIATSU JA EESTI

Yasutaka Hanamurast – Masunaga õpilasest – sai esimene Meridiaanide Shiatsu õpetaja Eestis. Ta sattus siia 2005.a. peale pensionile jäämist, olles enne seda kaua aega olnud õpetajaks Prantsusmaal Shiatsu koolis.
Yasutaka Hanamura tegeles Prantsusmaal ka oma õpetaja, Shizuto Masunaga raamatute uurimise ja tõlkimisega. 1999. aastal tõlkis ta Masunaga raamatu „Shiatsu ja ida meditsiin” jaapani keelest prantsuse keelde. Praegu on tal käsil raamatu „100 haiguslugu” tõlkimine.

Eestisse kutsus teda Jaanika Monroc, kes oli tema õpilaseks Prantsusmaal. Oma esimesel reisil külastas ta ka Lahemaa Tervisekooli. Kuna Eesti ja eestlased talle väga meeldisid ning kohalik huvi oli suur, siis otsustas ta siin läbi viia nelja aastase kursuse, käies edaspidi korduvalt Eestis. Jaanika’st sai ka kursuste tõlk.

SHIZUTO MASUNAGA

Oma õpetuses on sensei Hanamura oluliselt pehmendanud ja lihtsustanud Masunaga metoodikaid, jättes välja tugevad tehnilised vajutused-venitused ning koondades tähelepanu vaid meridiaanide avamisele.

Kevadel 2008 lõpetas tema esimese ja seni ainukese kursuse 15 Shiatsu Masunaga terapeuti. Huvi korral on võimalik leida infot ja vaadata pilte toimunud kursustest Terviseakadeemia kodulehelt.