Hiljuti puutusin esimest korda kokku vööroosiga. Tegin shiatsu-teraapia patsiendile, kes kannatas selle ebameeldiva nahahaiguse käes. Vööroos ehk herpes zoster (zoster on kreeka k vöö), s.o. punased plekid ja villid nahal, kerge palavik ja naha sügelemine, millega kaasneb tugev närvivalu. Antud patsiendil oli ohatis kaenlaaluses piirkonnas ja valutas kogu õlg.
Lääne-meditsiini järgi tekib vööroos justkui ei millestki. Täpseid põhjuseid ei teata. Viidatakse immuunsüsteemi nõrkusele ja herpese viirusele, mis võib organismis peituda pikka aega ja oodata võimalust avaldumiseks. Raviks kasutatakse herpest ohjeldavaid ja närvivalu leevendavaid ravimeid. Kinnitatakse, et vaid arst oskab seda haigust ravida.
Ida-meditsiin nõustub sellega, et tegemist on immuunsüsteemi nõrkusega. Eelkõige viitab see aga kogu organismi nõrkusele, maksa nõrkusele, organismi enesepuhastusvõimetusele ja on tihedalt seotud patsiendi emotsionaalsete üleelamistega, stressiga. Raviks kasutatakse organismi üldise tasakaalu, immuunsüsteemi, maksa ja neeru funktsiooni taastamist. Tugevate herpese ravimite kasutamist ei pooldata, kuna need on äärmiselt kurnavad maksale. Hetkel küll leevendust pakkudes võivad need organismi üldist nõrkust veelgi süvendada takistades organismil viiruse täielikku tõrjumist.
Oli tore tõdeda, et peale ühte ki-shiatsu teraapiat kadus vöötohatise valu kiiresti juba sama päeva õhtuks. Järgmiseks hommikuks oli ka ohatis ise kadunud. Juhus ? 🙂
Värsked kommentaarid