Veel üks huvitav artikkel ja teema Delfi Elutark leheküljelt. Sama artikkel ilmus 2012 Elukirjas.
Hea ja tasakaalus käsitlus. Esimest korda loen, et arst toob ühe immuunsüsteemi põhjusena ka ravimite liigse tarvitamise. Samuti on meeldiv üllatus, et artiklis rõhutatakse just eluviisi olulisust: isegi kuni 50% osakaal.
Ida-meditsiini seisukohast tegeleb immunsüsteemiga selline organ nagu kolmiksoojendi. Seda organit füüsiliselt pole olemas, sest tegelikult on kolmiksoojendi erinevate keha funktsioonide kompleks, millest osa sai ka antud artiklis nimetatud. Kolmiksoojendi on meie “soojasüsteem”, mis jagab keha oma orgnites toodetud ja väljast hangitud soojust keha kolmel tasandil: jalgades, keskosas ja ülakehas. Kolmiksoojendi on tegelikult kogu meie keha nn adaptsioonisüsteem. Ta aitab meil kohaneda kõigi muutustega: ilmastikuga, aastaaegade vahetusega, elu pöördkäikudega, geograafiliste muutustega reisimisel jne. Olete kindlasti märganud, et kuskilt reisilt tagasi tulles kipub haigus kergelt kallale, kuigi nädal aega on päikeses puhatud.
Loomupäraselt suudab organism kolmik-soojendi abiga muudatused ellu viia. Kui keha on kurnatud, vähe magatud, neerud nõrgad, tööde nimekiri liiga pikk, siis sellest kogunev surutis nõrgendavad kolmiksoojendi funktsiooni ja kohanemine on raskendatud – inimene haigestub. Haigus polegi muud, kui organismi poolt sundkorras võetud puhkus.
Artiklit ennast saab lugeda siit
Värsked kommentaarid