Antud teema sai valitud, kuna esiteks on selg massaažis kõige olulisem ja huvitavam piirkond. Teiseks põhjuseks on meie endi praktiline vajadus, mis tekkis just seljavaluga kokkupuutumistest.

Seadsime eesmärgiks teha antud teema endale võimalikult selgeks ning koguda kokku materjal, mida saaksime oma edaspidises praktikas kasutada ja täiendada.

Tööd koostades manipuleerisime leitud infoga lähtudes enda sisetundest kui ka olulisusest meie töö kontekstis. Nii on jäänud nimetamata nii mõnedki harvemini esinevad või keerulisemad seljavalu põhjused. Samuti oli ravivõtetest võimalik välja tuua vaid üliväike osa – lisasime nipid, mis meile endile uued ja huvipakkuvad olid.

Hakates materjalidega tutvuma, muutus teema üha huvitamaks ja samas ka – üllatus, üllatus – lihtsamaks. Üldiselt saadakse selja anatoomilisest ehitusest ja valude põhjustest aru ikkagi ühtmoodi. Üllatused ilmesid, kui nägime, milline osakaal on luu- ja liigesehaigustel ning kui abitud ollakse tänapäeva meditsiinis seljavalude tegelike põhjuste tuvastamisel ja seega ka nende ennetamisel. Mitmel juhul tunnistatakse, et ei teata, miks selg valutab. Seetõttu otsustasime ülevaatlikkuse mõttes lisada ka ida-meditsiini käsitluse alged.

Kui selgus, et ühe tavalise referaadi jaoks saab materjali liiga palju, siis otsustasime Kadri’ga koostada ühise referaadi, kus Kadri osaks jäid lääne-meditsiini tänased seisukohad ja Valdo’le ida-meditsiini teadmised. Ning selline pilt avanes meile, kui asusime uurima avalikult saadaolevat kirjandust ja informatsiooni.

Loe või lae alla Referaat.